Sokak Lezzetlerİ

 

Frittelle di Baccalà

2. Dünya Savaşı sonrasında maddi sıkıntı çeken İtalyanlarla birlikte mutfağa giren bir Lezzet Frittelle di Baccalà.Morina balığı dilimlerinin hamurla beraber kızartılmasıyla oluşan leziz bir meze.Bu tat çocuklar ve yetişkinler tarafından çok seviliyor.

 

salt cod (bacalhau,bacalao) fritters, croquettes

 

 

 

 

Dall’Anto’s Farinata

Roma’da lezzetten çıkış yok adeta! Madonno dei Monti caddesinde bulunan küçük bir dükkan bu leziz atıştırmalığı sizlere sunuyor. Nohut unuyla yapılan atıştırmalığımız aslında bir ekmek türü. Bu lezzetin farklılığını ise Dall’Anto ortaya koyuyor. Biraz krepe benziyor bu yönüyle hafif bir atıştırmalık ama gidip de denemeden geçmeyiniz!

 

 

153604543.XfJXqz27.farinata1

 

 

 

 

Suppli

İçi et ve domates sosuyla dopdolu dış kısmı ise ekmek kırıntılarıyla kaplı Suppli yediğinizde size Türkiye’den tanıdık bir lezzeti anımsatabilir. Bazı yerlerde mozerella peyniri ve bezelyeli seçenekleri de bulunuyor. Gezinirken pek çok yerde karşılaşabileceğiniz bu tadı gün aranızda da akşam üstü yemeklerinizde de tercih edebilirsiniz.

 

indir

 

Trapizzino

Pizza deyince akla evet hemen İtalya gelir! Ancak bu kez bir pizza değil ‘pizzamsı’dan bahsedeceğiz.Pizza sandviç karışımı olan bu atıştırmalığın malzeme seçimini de kendiniz yapıyorsunuz. Deniz mahsullerinden, tavuk parçalarına, domates sosundan mısıra ne dilerseniz… Hem lezzetli hem doyurucu hem ekonomik daha ne olsun!

 

 

 

Trapizzino

 

 

                                                                         İtalya’dayken önerilerimiz mutlaka size yardımcı olacaktır.Afiyet Olsun 🙂

 

 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com